Co přesně znamená, když mluvíme o zralé pleti?

Co přesně znamená, když mluvíme o zralé pleti? Stále neexistuje žádná vědecká definice, protože není možné stanovit pravidlo, které by bylo stejné pro všechny, nicméně doba, kolem které se obvykle objevují první známky zrání kůže, byla stanovena kolem 25-30 let. Stručně řečeno, můžeme mluvit o zralosti pokožky, když začne ztrácet svůj mladistvý vzhled.

Ale jaké jsou faktory, které ovlivňují zrání pokožky?

Doba života, kolem které se začínají projevovat známky stárnutí, závisí jak na genetických (vnitřních), tak na environmentálních (vnějšíchfaktorech.

Charakteristika zralé pleti

Každá kůže reaguje na známky stárnutí jiným způsobem a jak jsme již řekli, v různých časech. Existují však některé společné rysy, které mohou být více či méně patrné, v závislosti na osobě.

První z nich je tendence epidermis k tenké, s věkem ve skutečnosti kůže má tendenci klesat v tloušťce; pak najdeme suchost a kožní skvrny, následované ztrátou pružnosti pokožky s následnými vráskami a brázdami.

Jak životní prostředí a genetika ovlivňují naši pokožku

Vlivy prostředí a návyky, které každý z nás přijímá v průběhu svého života, mají velkou moc nad zdravím a mládím pokožky. Některé z hlavních příčin, které charakterizují "zralou pleť", jsou:

  1. potraviny bohaté na cukry a obecně na zpracované potraviny;
  2. špatná strava, málo ovoce a zeleniny;
  3. nadměrné vystavení slunečnímu záření a bez ochrany;
  4. zneužívání alkoholu a kouření;
  5. vnější znečištění;
  6. nedostatek spánku a vysoký stres;

Účinky faktorů prostředí se přidávají ke genetickým faktorům, jako jsou: tloušťka kůže, hladiny hormonů, pohlaví, etnická příslušnost a mnoho dalších.

Jak pečovat o zralou pleť nebo předcházet výskytu příznaků stárnutí?

První radou je určitě snížit faktory životního prostředí: snížení spotřeby alkoholu a kouření je samozřejmě na prvním místě, stejně jako zlepšení vašich stravovacích návyků s vyváženou stravou bohatou na ovoce a zeleninu a spoustu vody, ale nejen!

Hydratace pokožky, o které již víme, že je zásadní a pro její podporu v nejlepším případě můžeme použít krémy a séra na bázi změkčujících složek (filmotvorný a mazací účinek), regenerační (ideální pro suchou pokožku) a zvlhčující látky (užitečné pro zadržování vody a zlepšení hydratace). Kromě toho je také dobré dodržovat "dobrá pravidla" pro správné vystavení slunci, používat opalovací krémy s odpovídající ochranou v závislosti na pleti a zejména hodinách, ve kterých se rozhodnete opalovat.

Od Erba Vita přichází zcela přírodní řešení, které podporuje vaši pokožku během procesu stárnutí a působí proti známkám stárnutí: nová kosmetická řada, kompletní řada pro každou potřebu a typ pleti, od čisticích produktů až po filtry proti stárnutí až po opalovací filtry. Nenechte si ujít ani jeden!