Děti a vitamíny.

Dítě, které dodržuje skutečně vyváženou stravu, nepotřebuje nic, protože přijímá všechny živiny, které potřebuje prostřednictvím jídla. To je údaj, který pediatři obvykle dávají rodičům, spolu s řadou informací o tom, jak nastavit zdravou výživu a životní styl.

Ale kolik dětí opravdu, jíst čerstvé a sezónní ovoce a zeleninu každý den? Kolik lidí jí ryby a luštěniny jako zdroj bílkovin?

Existuje tedy možnost, že i děti a mladí lidé ve vývojové fázi se potýkají s nedostatky mikroživin, které jsou zásadní pro jejich růst, nebo že se potýkají s intenzivními obdobími studia a sportovní aktivity, ve kterých potřebují další vybavení.

Makronutrienty – sacharidy, bílkoviny a tuky – přímo souvisejí s výrobou a růstem energie a musí být užívány denně v určitých množstvích. Pokud jde o mikroživiny, naše tělo potřebuje pouze mnohem nižší denní množství, ale to neznamená, že jsou méně důležité, daleko od toho. Vitamíny a minerály se podílejí na mnoha chemických reakcích souvisejících s metabolismem a fungováním hormonů. Každá mikroživina má svou vlastní specifickou funkci, nebo dokonce více než jednu.

Některé jsou slavnější a známější, jako jsou vitamíny B, které se podílejí na produkci červených krvinek a energetickém metabolismu. Doplňky založené na vitamínech B jsou ty, které se často doporučují pro děti a mladé lidi, kteří toho moc nevědí, kteří jedí málo, a proto potřebují podporu.

Vitamin D je také nyní dobře známý a používaný pro pohodu kostí a pro podporu imunitního systému, stejně jako vitamín C, možná nejznámější pro své různé funkce, včetně podpory imunitního systému a snížení únavy a únavy. Oba tyto vitamíny mohou být užitečnou podporou i pro ty nejmenší, zejména jako příprava na chladné období.

Dobrá integrace mikroživin proto nikdy neublíží, zejména v případech, kdy denní strava nezaručuje dostatečný příjem.

Objevte nový doplněk Erba Vita Multivitamin Junior: gumoví medvídci s jahodovou příchutí, kteří se naplní vitamíny!