Detoxikační období: Leden, obnovení aktivity ze všech úhlů pohledu

Jsme v novém roce, to znamená nové cíle, sny, ale i klasickou rutinu.
Ve skutečnosti je však něco, co si s sebou neseme z minulého roku a co obviňujeme dodnes: únava a únava, otoky a v některých případech i pleť.
Záchvaty na večeřích, kterými se oslavy vyznačují, nepomohly, ale to je normální, na druhou stranu, jak můžete říci ne toastům a lahůdkám všeho druhu? Leden je proto měsícem, ve kterém je detoxikační cyklus potřebnější než kdy jindy !

Co to znamená „očistit“ tělo?

Očista těla znamená eliminaci toxinů , které produkuje náš metabolismus díky působení tzv. „vylučovacích“ orgánů, tedy jater, ledvin, střev a kůže.
Když jíme nebo pijeme příliš mnoho, zvláště v tomto ročním období, na vrcholu všech svátků, naše tělo se snaží odstranit přebytečné toxiny kvůli přebytku jídla a alkoholických nápojů.

Řešením, jak již bylo očekáváno, je Detox Cycle , tedy období charakterizované vyváženější stravou , zdravým životním stylem a dobrou integrací pro čištění a odvodnění!

Detoxikační dieta neboli Detox dieta je tedy souhrnem některých zdravých zásad , které je nutné zavést do životního stylu pro zlepšení celkového zdravotního stavu; podívejme se na ně:

  • Změna stravovacích návyků: podpora konzumace detoxikačních potravin, tedy potravin bohatých na vodu, vlákninu, vitamíny, minerální soli a antioxidanty obecně.
  • Změna životního stylu: podpora fyzické aktivity na úkor sedavého životního stylu. Snažte se eliminovat nebo omezit spotřebu cigaret a zvládat stres co nejlépe.
  • Omezte užívání léků.
  • Vyzkoušejte kurzy duševní stabilizace: pomoci by mohla jóga nebo meditace.

Přirozená podpora detoxikační praxe

Správně sestavená detoxikační dieta je vždy prvním krokem k nastartování procesu potravinové detoxikace, ale další podporu může přinést příroda, která díky některým ze svých léčivých rostlin dokáže podpořit očistné procesy našeho těla.

Výběr těch nejlepších rostlin s čistící funkcí obsahují bylinné přípravky řady Depuratum od Erba Vita.