Dětský imunitní systém: Léky pro podzimní sezónu

Imunitní systém v podzimním období obecně více podléhá oslabení obranyschopnosti, zejména v důsledku náhlé změny teplot. Tato okolnost se často vyskytuje také u dětí, u kterých je v důsledku nesprávné nebo nevyvážené stravy, nachlazení a dalších činitelů oslabená imunitní obrana.

Jaké jsou ale potom nejlepší možnosti, jak předejít klasické angíně nebo takzvané „středosezónní chřipce“? Pojďme to zjistit.

Posílit imunitní systém:

Nejvhodnějším způsobem obnovy imunitní obrany u dětí i dospělých je zdravá strava bohatá na ovoce a zeleninu, která díky svému obsahu bohatému na vodu, vitamíny, minerální soli, cukry a vlákninu tělu umožňuje nakreslit hlavní látky, které potřebuje.

K vyvážené stravě je třeba přidat jistou pravidelnost fyzického cvičení: je důležité děti povzbuzovat a navádět k tomu, aby provozovaly nějaký sport, který je udrží v kondici a zdraví. Sedavý způsob života v kombinaci s nedostatečným nočním klidem patří podle konkrétních studií mezi hlavní příčiny poklesu imunitního systému s následným nástupem poruch, jako je horečka, kašel nebo nachlazení.

Je také důležité dodržovat přiměřenou osobní hygienu, aby se z rukou odstranily případné bakterie: děti mají často tendenci sahat si na oči a ústa, a proto se čistota stává základním aspektem prevence. Ke všem těmto trikům mohou pomoci i přírodní výtažky speciálně vyvinuté pro děti a extrapolované z rostlin jako je bez černýpsí růže nebo echinacea .

Přírodní složky, které pomáhají imunitnímu systému:

Některé z hlavních přírodních složek rostlinného původu, které pomáhají oživit imunitní systém dětí a dospělých, jsou:

  • Echinacea Echinacea purpurea ): je rostlina pocházející z prérií Severní Ameriky. Její extrakt zpracovaný in vitro uvolňuje aktivní složky, které zaručují různé výhody a má protizánětlivý účinek tím, že blokuje růst bakterií;
  • Astragalus (Astragalus membranaceus) : je to rostlina pocházející z Číny, ale lze ji nalézt i v jiných východních oblastech. Extrakt z jeho kořenů je bohatý na saponiny, flavonoidy a polysacharidy, které stimulují imunitní obranu organismu.

Extrakt z těchto rostlin může být základem různých fytoterapeutických produktů vytvořených s cílem přinést tělu úlevu pomocí použití více přírodních složek.

To jsou některé metody, jak zabránit nebo zmírnit snížení imunitní obrany dětí. V tomto ohledu můžete objevit výhody přírodních produktů určených k ochraně imunitního systému!