Jak rozpoznat úzkost, stres a změny nálady

Podle WHO jsou stres, úzkost a změny nálady v naší společnosti každým dnem častější. Proč? Naléhavé rytmy každodenního života měly v posledních letech velký vliv, ale pandemie, současná mezinárodní situace a nepříznivá ekonomická situace přispěly ke zvýšení výskytu onemocnění.

Co je úzkost a jak ji rozpoznat

Úzkostné poruchy lze popsat jako konkrétní situace agitovanosti, neklidu, které v některých případech hraničí se strachem.

Typicky jsou reprezentovány stavy nejistoty ohledně budoucnosti a jsou často spojeny s nepříjemnými pocity.

Nejčastější příznaky úzkosti jsou:

  • Pocit strachu a bezprostředního nebezpečí;
  • Neschopnost relaxovat;
  • Hypervigilance;
  • Strach ze ztráty kontroly;

Je důležité vědět, že jak typ příznaků, tak jejich intenzita se mohou subjektivně lišit; právě z tohoto důvodu neexistuje přesná norma týkající se vzhledu nebo neexistence některých problémů.

Úzkostné poruchy se mohou vyskytovat u dětí i dospělých a zahrnují různé varianty od selektivního mutismu přes specifickou fobii až po sociální úzkostnou poruchu .

Co je to stres? Jaké jsou charakteristické příznaky?

Stres je přirozená reakce těla na řadu emocionálních, kognitivních nebo sociálních podnětů definovaných jako „stresory“, které člověk vnímá jako nadměrné Stres je tedy fyziologická reakce, která se může stát škodlivou, pokud je produkována příliš intenzivně a po dlouhou dobu .

Příznaky stresu mohou být emocionální nebo fyzické a stejně jako u úzkosti nemají přesný vzorec nebo pravidelnost, ale liší se od člověka k člověku.

Ve většině případů je člověk postižen stavy neklidu, frustrace nebo se může stát, že se cítí přemožen závazky, a proto je pro něj těžké se uvolnit .

Co jsou změny nálad?

Změny nálady často negativně ovlivňují různé aspekty každodenního života, nejčastěji způsobují všeobecný pocit nevolnosti.

Občasná špatná nálada je zcela normální, ale když špatná nálada přetrvává nepřetržitě, naše tělo trpí: všechny výzvy se zdají nemožné a často se cítíme smutní.

Další příznaky, které lze nalézt, když je nálada snížená, jsou apatie, únava, podrážděnost a také potíže s pozorností a přehledností.

Normálně nálada podléhá výkyvům v důsledku vnějších událostí nebo emocí, kterým jsme denně vystaveni, ale také vnitřní fyziologické procesy našeho těla mohou být možnou příčinou změny nálady .

V případě potíží souvisejících s úzkostí, stresem nebo změnami nálady může být vhodnou oporou léčba pomocí potravinových doplňků. Ve skutečnosti existuje mnoho léčivých rostlin, stejně jako vitamínů a minerálů, které v těchto situacích provádějí prospěšnou činnost.

Erba Vita představuje novou Anxiety Line | Stres , kompletní řada produktů vhodných pro všechny potřeby, formulovaná s rostlinnými výtažky užitečnými pro pomoc při zvládání situací stresu, úzkosti a změn nálad.

Při řešení úzkosti nám příroda může pomoci díky některým rostlinám, jejichž extrakt má blahodárné účinky na relaxaci a duševní pohodu a které jsou základními složkami dvou doplňků stravy Menoansia :

  •  Sprej: prostředek SOS, který můžete mít po ruce a použít v případě potřeby;
  •  Kapsle: pro každodenní podpůrné doplnění

Když je fyzická a duševní námaha příliš intenzivní, příroda nám přichází na pomoc řadou léčivých rostlin, které usnadňují relaxaci a snižují pocity únavy a vyčerpání. Nejlepší rostlinné extrakty tohoto typu jsou obsaženy ve formulaci Antistress spojence pro chvíle, kdy se cítíte tíženi psycho-fyzickým přetížením.

Pokud se naopak problém týká náhlých poklesů vitality, Same+Umore od Erba Vita je díky svým přírodním výtažkům nepostradatelným náladovým tonikem, které obnovuje emoční rovnováhu. Denní podpora v gastrorezistentních kapslích.

Řadu doplňuje přípravek pro milovníky klasické fytoterapie: Extract Nervum, přírodní podpora v praktických „zeleninových“ kapkách. Tento doplněk se skládá ze 100% bylinných extraktů, které podporují fyziologickou relaxaci a napomáhají duševní pohodě.

Celá řada doplňků nezpůsobuje žádný druh závislosti a protože je tělem dobře snášena, může být užívána s důvěrou i po delší dobu.