Mikrocirkulace a lehkost: zdraví nohou

Každý rok v tomto období přechodu ze zimy do jara by naše tělo mohlo „trpět změnou ročního období“ a zažívat první nepříjemnosti, jako je chronická astenie a únava, alergické syndromy a nakonec i pocit tíhy v nohy v důsledku žilní stáze. Statistiky a nejnovější výzkumy ukazují, že v Itálii postihuje žilní stáza přibližně 15 % mužů a 30 % žen, přičemž druhé procento se ve věku nad 50 let zvyšuje na 50 %.

Jak dobře známe svůj žilní systém?

Žilní systém našich dolních končetin se skládá ze tří hlavních prvků:

  • Hluboký žilní systém;
  • Povrchový žilní systém;
  • Žilní systém perforátorů, které fungují jako spojka mezi prvními dvěma systémy.

Protagonisty jsou v tomto případě žíly: krevní cévy složené ze stěny tvořené třemi vrstvami, které mají vnitřní „ speciální ventily “, které jsou aktivovány, aby usnadnily cirkulaci krve směrem k sobě, a deaktivovány, aby se zajistilo, že neklesne zpět k basy.

Ve skutečnosti, když je krev tlačena nahoru, směrem k srdci, chlopně zůstávají zmáčknuté podél stěny žíly, takže průchod zůstává volný. Naopak, pokud má průtok krve tendenci klesat, chlopně se otevřou a „uzavřou“ žílu.

Když jsme v dobrém zdravotním stavu, nazývaném také fyziologický, plní žilní systém našich dolních končetin správně všechny své funkce; avšak za přítomnosti oběhových problémů se může stát, že se v nohou objeví pocity tíhy nebo dokonce svědění, což je stav, který je definován jako žilní stáze.

Co je to venózní stáza?

Žilní stáza je stav žilního systému, ke kterému dochází v případě stagnace krve , způsobené žilami dolních končetin, které jsou méně elastické a ve skutečnosti nejsou schopny adekvátně provádět návrat toků krve směrem k srdci.

Krev má tedy tendenci se hromadit níže, v oblasti chodidel, kotníků a lýtek, což způsobuje jejich otoky.

Tato konkrétní situace určuje větší křehkost a propustnost žil, což způsobuje únik plazmy (tekuté části krve) do okolních tkání. Právě popsaný jev je zesílen v horkém období; při vysokých teplotách a zvýšené vlhkosti mají žíly a kapiláry tendenci se rozšiřovat, což vede ke snížení odolnosti jejich stěn.

Příčin, které způsobují oběhový fenomén žilní stázy, může být mnoho: dědičné, nadměrné užívání perorální antikoncepce, nadváha a obezita, sedavý způsob života nebo pracovní aktivity, které vás nutí udržovat delší vzpřímenou polohu, kouření a zneužívání alkoholu, situace chronického střevního onemocnění tranzitní vysoký počet těhotenství.

Je velmi důležité identifikovat malé , ale základní signály , které nám naše tělo vysílá v počáteční fázi této poruchy: těžké a bolavé nohy, pocit otoku a únavy dolních končetin, křeče, pocit tepla nebo pálení a lokalizované špendlíky a jehly .

Jak podpořit zdraví nohou?

Jako v každé situaci, i v tomto případě existují malé triky , které pomáhají podpořit tonizující účinek na nohy:

  1. Vyhněte se příliš dlouhému stání nebo sezení ve stejné poloze;
  2. Provádějte fyzickou aktivitu, jako je plavání nebo dlouhé procházky;
  3. Dodržujte vyváženou a správnou stravu, vyhýbejte se stavům s nadváhou;
  4. Spaní s nohama v nezatížené poloze (mírně zvednuté například polštářem);
  5. Vyhněte se příliš častému nošení vysokých podpatků;
  6. Používejte elastické punčochy pro podporu oběhu;
  7. Vyhněte se koupání v příliš horké vodě a dlouhodobému pobytu na slunci.

Jak dobře víme, teplo může způsobit vazodilataci žil a přispět k žilní nedostatečnosti.

Skutečná pomoc přichází od rostlin

V přírodě se vyskytují léčivé rostliny jako je červená vinná réva, metlička lékařská, centella a borůvka, bohaté na účinné látky užitečné pro stimulaci žilní mikrocirkulace a poskytující nám důležitou pomoc. Konkrétně polyfenoly obsažené v těchto rostlinách mohou podpořit naše unavené a těžké nohy a pomoci nám znovu objevit přirozený fyziologický stav pohody.

Objevte celou novou SOLLIEVO VENIS vyvinutou pro opětovné získání lehkosti nohou .