Srdce: 5 věcí, které potřebujete vědět

Srdce , jak víme, je motorem našeho těla a právě z tohoto důvodu je velmi důležité se o něj starat a zavázat se k udržení vynikajícího zdraví orgánu a kardiovaskulárního systému na něj napojeného.

Srdce, které se nachází ve středu hrudního koše a přesněji v prostoru mezi plícemi, je sval, který nám umožňuje žít. Jeho funkce je nepostradatelná, neustále totiž zajišťuje, aby krev plná kyslíku cirkulovala po celém těle.

Síť tepen a krevních cév je na druhé straně systémem, který umožňuje krvi čerpané srdcem cirkulovat v našem těle, dokud nedosáhne postižených oblastí.

Když jsme se ujistili o důležitosti oběhového systému, jaké věci lze udělat, abychom mu pomohli a předešli některým poruchám, jako je slavný „vysoký krevní tlak“? Pojďme se na ně společně podívat.

5 věcí, které potřebujete vědět o dobrých návycích, které pomáhají srdci

Pro udržení dobrého zdraví srdce je samozřejmé, že strava a fyzická aktivita jsou nezbytné. Typ stravy ve skutečnosti velmi ovlivňuje srdeční činnost, stejně jako sport provozovaný neustále.

Kromě těchto dvou tipů existují i ​​další zvyky, někdy překvapivé, které pomáhají chránit srdce a tepny, pojďme se na ně podívat!

  1. NEPOUŽÍVEJTE CIGARETY! Přestat kouřit, jak víme, je obtížný úkol, zejména pro ty, kteří tuto „neřest“ nosí s sebou již dlouhou dobu. Kouření je však jedním z největších nepřátel srdce a cév, protože může způsobit vazokonstrikci, zvýšení krevního tlaku a mnoho dalších onemocnění.
  2. PÉČE O ÚSTNÍ HYGIENU . Někdo by se mohl zeptat: „Co záleží na oběhovém systému a srdci? Ve skutečnosti ano. Ve skutečnosti se bakterie přítomné v ústní dutině mohou dostat do srdce přes oběhový systém, což zvyšuje možnost, že orgán podléhá určitým patologiím. Právě z tohoto důvodu je také čištění zubů alespoň dvakrát denně výborným zvykem jako prevence kardiovaskulárních problémů.
  3. DOSTATEK SPÁNKU A ODPOČINKU. Hodiny spánku jsou důležité. Kromě toho, že umožňují regeneraci našeho těla, ve skutečnosti chrání zdraví srdce, protože během hodin, kdy spíme, se tlak stabilizuje a srdeční činnost se zpomalí . To umožňuje oběhovému systému odpočívat a regenerovat se.
  4. VÍCE SE SMĚJTE! Není to vtip, smích je všelékem na naše srdce. Když se usmíváme, snižuje se krevní tlak a zlepšuje se funkce cév. Právě z tohoto důvodu jsou zábava, hraní a vycházení s přáteli činnosti, které byste měli dělat pravidelně.
  5. Adoptujte ŠTĚNĚ. Je známo, že domácí mazlíčci předávají radost a štěstí, podmínky, které přispívají ke zdraví našeho srdce. Adopce štěněte tedy kromě věrného společníka může být jedním z řešení pro pohodu vašeho srdce!