Muco.vit fluid junior je doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů a manuka medu. Výtažky z islandského lišejníku, břečťanu a tymiánu podporují tekutost průduškových sekretů, zatímco výtažky z grindelia a jitrocele podporují funkčnost horních cest dýchacích a v synergii s extraktem z islandského lišejníku podporují zvláčňující a zklidňující účinek na sliznice orofaryngu . Více
Funkce: imunitní systém, tonika, kašel
Balení: Láhev 200 ml
Bez lepku
Přirozeně bez laktózy
Vegetariánský
Doplněk stravy oznámený Ministerstvu zdravotnictví Itálie, registrační kód 151272.
Indikace:
Muco.vit junior fluid je doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů a manuka medu. Výtažky z islandského lišejníku, břečťanu a tymiánu podporují tekutost bronchiálního sekretu, zatímco výtažky z Grindelia a jitrocele podporují funkčnost prvních dýchacích cest a v synergii s extrakt z islandského lišejníku podporuje změkčující a zklidňující účinky orofaryngeální sliznici.
Bez alkoholu a s jahodovou příchutí je vhodný zejména pro děti.
Jak používat:
Děti od 3-4 let: 5 ml, 1-3x denně.
Děti od 4-6 let: 7,5 ml, 1-3x denně.
Děti od 6 let: 10 ml 2-3x denně.
Přípravek užívejte v případě potřeby a mimo jídlo.
Jelikož se jedná o přírodní produkt, mohl by se na dně objevit sediment.
PŘED POUŽITÍM DOBŘE PROTŘEPEJTE.
Muco.vit fluid junior je doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů a Manuka medu. Výtažky z islandského lišejníku, břečťanu a tymiánu podporují tekutost průduškových sekretů, zatímco výtažky z Grindelia a jitrocele podporují funkčnost horních cest dýchacích a v synergii s extraktem z islandského lišejníku podporují zvláčňující a zklidňující účinek na sliznice orofaryngu . Bez alkoholu a ochucený jahodovou příchutí je vhodný zejména pro nejmenší.
Vlastnosti ingrediencí:
Grindelia (Grindelia robusta Nutt.)
Grindelia je rostlina původem z Ameriky a byla používána místními obyvateli k boji proti respiračním problémům; později byla zavedena v Evropě jezuitskými misionáři. Mezi nejdůležitější funkční látky obsažené v jejích extraktech patří kyseliny diterpenové (zejména kyselina grindelová), triterpenické saponiny a flavonoidy. K těmto třídám látek je možné připsat kardiotonickou aktivitu a hlavně mukolytický a expektorační účinek. Diterpenové kyseliny mají také přímý antibakteriální účinek, čímž přispívají k funkčnosti tohoto důležitého rostlinného extraktu.
Listy tymiánu (Thymus vulgaris L.)
Tymián je typickou rostlinou středomořské oblasti, patřící do čeledi Labiatae. Účinné látky jsou koncentrovány v nadzemních částech a jsou zastoupeny: silicemi (thymol), tříslovinami, flavonoidy a triterpeny. Tymián se vždy používal jako přírodní lék proti kašli, ale také jako trávicí, karminativní a antioxidační prostředek.
Tymián je konečně platným antiseptikem: ve skutečnosti má bakteriostatický a baktericidní účinek proti různým bakteriálním kmenům a má také balzamický a dekongestivní účinek na dýchací cesty.
Břečťan (Hedera helix L.)
Břečťan je stálezelená popínavá rostlina, patřící do čeledi Araliaceae. Extrakt z břečťanu působí jako mukolytikum, snižuje viskozitu hlenu a usnadňuje vykašlávání.
Kořen slézu bahenního (Althaea officinalis L.)
Bohatost slizů charakterizuje aktivitu rostliny jako změkčující a protizánětlivou, zejména v dýchacích cestách.
Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata L.)
Jitrocel kopinatý je typickou bechic a expektorační rostlinou, to znamená, že uklidňuje kašel a pomáhá odstraňovat hlen; v Evropě se již dlouho používá tradiční medicínou ve formě nálevu a odvaru k léčbě kašle, černého kašle, bronchitidy a bronchiálního astmatu a také protizánětlivě. Díky přítomnosti aglykonu aucubinu (aucubigeninu) má jitrocel také antibakteriální účinek.
Islandský lišejník (Cetraria islandica (L.) Ach.)
Islandský lišejník je známý především svým změkčujícím a bechic účinkem: slizy v něm obsažené (díky 40-60 % ve vodě rozpustných polysacharidech) mají ve skutečnosti ochranný účinek na úrovni zanícených a podrážděných sliznic. Je proto široce používán jako adjuvans proti typickým onemocněním dýchacího systému, a to díky své změkčující a sedativní aktivitě kašle, zejména pokud je suchý a sekavý.
Helichrysum (Helichrysum italicum (Roth.) G. Don.)
nadzemní část s květy Helichrysum patří do čeledi Compositae; Extrakt z Helichrysum je vybaven antibakteriální, antialergickou, bechicickou a balzamickou aktivitou, díky níž je rostlina užitečná v případě subakutní a chronické bronchitidy s astmatickým syndromem nebo bez něj.
Akátový med:
má mnoho zdravotních výhod. Pro léčbu kašle a nachlazení je med také uváděn jako potenciální léčba Světovou zdravotnickou organizací (WHO). V dokumentu WHO o léčbě infekcí horních cest dýchacích u dětí je med považován za bezpečné změkčovadlo; Uvádí se, že změkčovadla mohou zmírnit podrážděné hrdlo a mohou být použita k úlevě od kašle u dětí.
Capelvenere
Široce používaný v současné fytoterapeutické praxi, vděčí za své expektorační a dekongestivní vlastnosti funkčním principům v něm obsaženým, zejména slizu, tříslovinám a éterickým olejům. Obecně se používá jako platný adjuvans v případě bronchiálních onemocnění různého původu.
Drosera (Drosera rotundifolia L.)
Drosera se používá ve fytoterapeutické oblasti pro svou pozitivní aktivitu na úrovni bronchiálních onemocnění.
Esenciální olej z máty (Mentha x piperita L.)
Máta je pravděpodobně jedním z nejpoužívanějších fytokomplexů v moderní fytoterapeutické praxi. Máta se obecně používá pro své spasmolytické působení v hladkých svalech trávicího traktu. K tomu je třeba připočíst pozitivní aktivitu v případě poruch dýchacího systému, takže jeho použití je indikováno zejména jako platný adjuvans k potlačení problémů, jako je bronchitida a zánět dýchacích cest.
Esenciální olej z eukalyptu (Eucalyptus globulus Labill.) Esenciální olej se získává parní destilací z listů eukalyptu
stromu patřícího do čeledi Myrtaceae, původem z Austrálie, ale rozšířeného také v severních oblastech Afriky a na pobřeží Středozemního moře. Hlavní složkou je eukalyptol, který vykazuje antiseptickou, dekongestantní, balzamickou a fluidizační aktivitu. Eukalyptový esenciální olej je proto užitečný jako doplněk při léčbě dýchacích potíží (kašel, astma, bronchitida, chřipka).
Semena grapefruitu (Citrus paradisi Macfad.)
Grapefruitový strom, původem z Číny, se pěstuje v Japonsku, Střední Americe, na Středním východě (zejména v Izraeli) a na pobřeží Středozemního moře v severní Africe. Jedná se o strom patřící do čeledi Rutaceae, který může dosáhnout výšky 6-7 metrů a produkuje velké plody žluté barvy, nízkokalorické. Díky vysoké titraci polyfenolů má extrakt z grapefruitových jadérek silnou ochrannou a antioxidační aktivitu na sliznicích.
Manuka Med
Sklizený z rostliny Leptospermum scoparium, která roste v New Yorku.
- je považován za léčivý med díky antibakteriálním, hojivým a protizánětlivým vlastnostem, které jsou připisovány zejména jeho účinné látce, methylglyoxalu (MGO). Kvalitní manukový med musí obsahovat množství MGO (vyjádřené v miligramech methylglyoxalu na kilogram medu) mezi 100 a 500.
Interakce:
Interakce s jinými produkty nejsou známy.
Nežádoucí účinky:
Nežádoucí účinky související s užíváním přípravku nejsou známy; vyhnout se v případě zjištěná přecitlivělost na jednu nebo více složek přípravku.
Skladování
Skladujte na chladném a suchém místě.
Varování
Rostliny, jejich výtažky a obecněji rostlinné produkty a doplňky stravy nejsou léky nebo léčivé produkty. Z těchto důvodů zde uvedené informace nemohou za žádných okolností nahradit názor lékaře nebo jiných zdravotnických pracovníků oprávněných k výkonu povolání a nesmějí být použity k rozhodování o vlastním zdraví, jakýchkoli léčebných terapiích nebo užívání léků. Doplňky v žádném případě nenahrazují vyváženou stravu a zdravý a kontrolovaný životní styl. V případě citlivosti nebo alergií na konkrétní přísady je nezbytné se těmto doplňkům stravy vyhnout!
V případě onemocnění, patologií nebo alergií se vždy nejprve poraďte se svým lékařem.