Pro děti - 2+1 zdarma

Dítě, které dodržuje skutečně vyváženou stravu, nic nepotřebuje, protože všechny živiny, které potřebuje, dostává prostřednictvím jídla. To je indikace, kterou pediatři obvykle dávají rodičům spolu s řadou informací o tom, jak nastavit zdravou výživu a životní styl.

Kolik dětí ale opravdu denně jí čerstvé a sezónní ovoce a zeleninu? Kolik lidí konzumuje ryby a luštěniny jako zdroj bílkovin?

Existuje tedy možnost, že i děti a mladí lidé ve vývojové fázi se potýkají s nedostatkem mikroživin nezbytných pro jejich růst nebo že čelí intenzivnímu období studia a sportovních aktivit, ve kterých potřebují výbavu navíc.

Makronutrienty – sacharidy, bílkoviny a tuky – přímo souvisejí s produkcí energie a růstem a musí být denně konzumovány v určitých množstvích. Co se týče mikroživin, našemu tělu stačí mnohem nižší denní množství, ale jsou pro to neméně důležité, zdaleka ne. Vitamíny a minerály se účastní mnoha chemických reakcí souvisejících s metabolismem a fungováním hormonů. Každá mikroživina má svou specifickou funkci, nebo dokonce více než jednu.

Některé jsou známější a známější, jako například vitamíny skupiny B, které se podílejí na tvorbě červených krvinek a energetickém metabolismu. Doplňky na bázi vitamínů skupiny B jsou často doporučované dětem a dospívajícím bez chuti k jídlu, kteří málo jedí, a proto potřebují podporu.

Vitamin D je nyní také dobře známý a používaný pro zdraví kostí a podporu imunitního systému, stejně jako vitamin C, který je snad nejznámější pro své různé funkce, včetně podpory imunitního systému a snížení únavy a vyčerpání. Oba tyto vitamíny mohou být užitečnou podporou i pro ty nejmenší, zejména jako příprava na chladné období.

Dobrá integrace mikroživin proto nikdy neuškodí, zvláště v případech, kdy denní strava nezaručuje dostatečný přísun.

Objevte nový doplněk Erba Vita Multivitamin Junior : gumoví medvídci s příchutí jahod pro doplnění vitamínů!